Topluluğumuzun facebook sayfasına ulaşmak için lütfen tıklayın. Topluluğumuzu twitterdan takip edin

ANASAYFA TOPLULUK TARİHÇE ALBÜMLER KONSERLER GALERİ İLETİŞİM

Osman ZİYAGİLOsman ZİYAGİL

Ses Sanatçısı

14 Mart 1967 tarihinde İstanbul Üsküdar’da doğdu, İlk musiki derslerini babası Hafız Mehmet Ziyagil’den aldı. TCDD Meslek Lisesi 8. Dönem mezunudur. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Ön Lisans programını tamamladı.  1990 yılında İ.T.Ü. Türk Müziği Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümüne girerek Güher Güney ile şan, Prof.Dr.Alaeddin Yavaşça, Tülun Korman, Tülin Yakarçelik, Bekir Sıdkı Sezgin ile Türk Müziği Nazariyatı ve üslup-repertuvar çalıştı. Kısa bir süre TRT İstanbul Radyosu’nda akitli ses sanatçısı olarak görev yaptı.

İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu kurucularından Prof.Necdet Yaşar’ın davetleriyle 1993 yılında topluluk çalışmalarına katıldı. Danışmanı ve hocası olan Prof.Mutlu Torun’un sözlü eserlerini “Buluşmalar” albümünde seslendirdi. Finlandiya, Hollanda, Belçika, İtalya, Almanya, Fransa, Kosova ve İsviçre’de Türk Müziğini tanıtan festival ve etkinliklerde solist olarak görev yaptı.

2010-2014 yılları arasında İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu’nda Topluluk Müdürü olarak görev yaptı. Halen İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu’nda ses sanatçısı olarak görev yapmaktadır.

 


ana sayfa I tarihçe I topluluk I albümler I konserler I galeri I I webmail | iletişim

copyright © 1987-2017 T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu